ZŠ Ředitelna s kuchyňkou

Úvod - Návrhy a realizace - ZŠ Ředitelna s kuchyňkou

Návrh je součástí projektu na vybavení celé školy. Objekt byl postaven v 50. letech 20. století, impulzem k novému vybavení celé školy byla přístavba dvou křídel vždy se dvěma učebnami, kabinety a hygienickým zázemím. Ředitelna se nachází v 1. patře staré budovy. Je to téměř čtvercový prostor s okny a protilehlými vstupními dveřmi na kratších stranách. Na boční stěně jsou další dveře do sousední kanceláře. Stěna se vstupními dveřmi je profilovaná dvěma nikami, v jedné je umístěno umyvadlo.

Zadní stěnu sjednocuje nábytková sestava, členěná ve výšce nadpraží dveří na dvě úrovně. Předěl tvoří předsazená kolejnička se zavěšenými posuvnými deskami, které mohou uzavřít spodní niky. Ve větší nice je vestavěná malá kuchyňská linka, v protější je deska s dřezem.  V horní části jsou v nikách uzavřené skříňky. Celá stěna je částečně předsazená a je spojená v jeden celek šedým deskovým obkladem. Z celistvé šedobéžové stěny příjemně vystupují žloutkově žluté niky. Stěna s vedlejšími dveřmi je částečně osazena jednoduše členěnou čistě bílou nábytkovou sestavou s velkou nikou, ve které je vedle dveří také prostor pro kopírovací centrum školy. Na protější stěně je v úzké nice obdobná bílá skříň, volně stojící policová skříňka na spisové krabice a na stěně visící veliké nástěnky.

Dominantou místnosti je osově umístěný pracovní stůl křížového půdorysu, který spojuje dva pracovní stoly zalomené do tvaru L se zasedacím stolem až pro deset osob v zadní části místnosti u dveří. Stolové desky jsou provedeny v šedobéžové barvě jako zadní nábytková stěna, podnoží stolů jsou bílá. Bílé jsou také volné stěny místnosti a strop. Od koberce s abstraktním fuchsiovým dekorem se kontrastně odráží žluté čalouny jednoduchých konferenčních křesílek. Pod okny místnost uzavírá bílý profilovaný parapet s policovými nikami a strukturovanou odkladní plochou v šedé barvě.

 

S provozem tohoto webu nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našeho webu s jejich používáním souhlasíte.Rozumím Další informace

Design studio I Obchodní odděleníViVA schoolU pískovny 890/1, Praha 8 Kobylisy, 182 00e-mail: info@vivaschool.cz

© 2006 - 2022 ViVA school s.r.o.