ZŠ Učebna chemie

Úvod - Návrhy a realizace - ZŠ + SŠ - Učebny - Učebny chemie - ZŠ Učebna chemie

Prostorový návrh učebny se odvíjí od požadavku vedení školy pro uspořádání lavic do tvaru U s laboratorním stolem uprostřed a demonstračním stolem pro pedagoga v čele místnosti. Vnější zóna je poskládána z trojmístných lavic a čtyř dvoumístných. Podobné rozdělení je dodrženo i u laboratorního stolu, kde mají trojčlenné skupinky vždy k dispozici jeden objemný úložný prostor, sloužící ke skladování učebních pomůcek. Kolem celého laboratorního stolu se vejde pět skupinek žáků po třech s možností stání nebo sezení na laboratorních stoličkách. Laboratorní stůl je co nejblíže stolu demonstračnímu, což zajišťuje dobrou viditelnost žáků během názorných ukázek chemických a biologických pokusů.

Barevná koncepce vychází ze záměru vytvořit atmosféru pro klidnou a soustředěnou práci, proto jsme použili ve velké míře neutrální barvy, v kombinaci s teplou žlutou barvou, která prostor oživuje a zútulňuje.

V nice tvořené dvěma sloupy, je umístěna sestava úložných prostor. Jsou částečně otevřené a částečně uzavíratelné s možností uzamčení. Vedle sestavy skříní a polic jsme umístili tabulku chemických prvků, která nemůže chybět v žádné z učeben chemie. Zadní stěna místnosti je ponechána pro interakci žákům. Sestava nástěnek umožňuje vytvářet informační klastry k výuce a kdykoliv je aktualizovat nebo přeskupovat podle potřeby. 

Design studio I Obchodní odděleníViVA schoolU pískovny 890/1, Praha 8 Kobylisy, 182 00e-mail: info@vivaschool.cz

© 2006 - 2023 ViVA school s.r.o. I Vivaven.cz

Na těchto webových stránkách používáme cookies pro lepší použitelnost a analýzu návštěvnosti. Více informací o cookies a zpracování osobních údajů naleznete ZDE