ZŠ Třída s družinou

Úvod - Návrhy a realizace - ZŠ + SŠ - Učebny - Kmenové učebny - ZŠ Třída s družinou

Návrh je součástí projektu na vybavení celé školy. Objekt byl postaven v 50. letech 20. století, impulzem k novému vybavení celé školy byla přístavba dvou křídel vždy se dvěma učebnami, kabinety a hygienickým zázemím. Třída Zelená se nachází v 2. patře přístavby. Je to téměř čtvercový prostor, který je osazen trojicí oken na obou protilehlých bočních stěnách, na zadní stěně naproti tabuli jsou troje francouzské dveře s výstupem na terasu.

Vybavení třídy je určeno rozdělením prostoru na přední výukovou část a na klidovou zónu u zadní stěny. Klidová zóna je vymezena měkkým kobercem a odpočinkovými čalouněnými lavicemi kolem stěn. V meziokenních pilířích jsou postaveny vyšší skříně, pod okny pokračují ke katedře nízké skříně s osobními žákovskými boxy. Na boční stěně blíže vstupním dveřím do učebny jsou na meziokenních pilířích natírané magnetické nástěnky.

Interiér je doplněn o typové lavice a žákovské židle s nastavitelnou výškou. Barevnost vychází z konceptu vybavení celé školy. Na podlaze je PVC šedého odstínu, v zadní části zelený koberec. Na nábytku se střídají plochy světlého dřeva se zelenou barvou, čalouny sedadel a detaily nábytku jsou šedé.

 

Design studio I Obchodní odděleníViVA schoolU pískovny 890/1, Praha 8 Kobylisy, 182 00e-mail: info@vivaschool.cz

© 2006 - 2024 ViVA school s.r.o. I Vivaven.cz

Na těchto webových stránkách používáme cookies pro lepší použitelnost a analýzu návštěvnosti. Více informací o cookies a zpracování osobních údajů naleznete ZDE