MŠ Školka v zemitých barvách

Úvod - Návrhy a realizace - - Třídy + herny - MŠ Školka v zemitých barvách

Design a výraz návrhu třídy a herny vychází z přírodního pojetí budovy mateřské školky a materiálů zde použitých. Interiér by měl působit klidným a vyváženým dojmem, zároveň by však měl v dostatečné míře podporovat fantazii a kreativitu dětí. Přírodní materiály jsou útulné, barvy působí teple a přirozeně na dětskou psychiku. Koncept půdorysného uspořádání nábytku se odráží od myšlenky ponechat dětem co nejvíce volného prostoru pro hru a tvoření. Veškeré úložné prostory jsou situovány podél stěny naproti oknům a zarovnýny do jedné roviny. Tato forma nevytváří v prostoru jednotlivé roztříštěné objekty, nýbrž nenápadně schovává všechny potřebné funkce v jedné rovině. Zároveň také do určité míry schovává všechny dveře v této stěně, třída tak nepůsobí chodbovitým dojmem a je útulnější.

Úložná stěna uvnitř obsahuje tyto komponenty: Kadeřnictví, Prostor s relaxačním sezením (určený např. pro paní učitelku když čte dětem před spaním a podobně), Kuchyňku s vědeckotechnickým koutkem, pohybovou sestavu se žebřinami a skluzavkou a spoustu úložných prostor jak ve spodní části tak v horní části sestavy. V prostoru je pak už umístěna pouze katedra s učitelskou židlí a stolečky a židličky pro děti.

Design studio I Obchodní odděleníViVA schoolU pískovny 890/1, Praha 8 Kobylisy, 182 00e-mail: info@vivaschool.cz

© 2006 - 2024 ViVA school s.r.o. I Vivaven.cz

Na těchto webových stránkách používáme cookies pro lepší použitelnost a analýzu návštěvnosti. Více informací o cookies a zpracování osobních údajů naleznete ZDE