Montessori

Úvod - Návrhy a realizace - Montessori

Návrh montessori školky vznikl při příležitosti reorganizace prostor původně státní školky pro nového soukromého provozovatele. Při té příležitosti byl snižován počet tříd a zároveň byl požadován „vyšší standard“ vybavení. Prostor původně dvou oddělení se spojil a v jedné polovině je navržena třída – jídelna, která je propletena se sadou zájmových pracovišť. 

Jednotlivými pracovišti jsou: Kuchyňský koutek, Koutek stolních her, koutek Výtvarné výchovy, Multimediální koutek, Dílenský koutek, koutek Kosmické výchovy a Tělocvik. Podle pojmenování je patrná náplň práce v jednotlivých zákoutích třídy, tomu je samozřejmě přizpůsoben i koncept nábytku. Volně stojící stolky se židličkami slouží také v době jídel ke stravování žáků. Tělocvik je již propojen s druhou částí oddělení, kde je velká plocha koberce. Všechen skříňový nábytek je proveden jako atypický, jednotlivé herní a pracovní prvky však vycházejí z dobrých zkušeností ViVA School a designově navazují na typovou produkci firmy. K návrhu také patří robustní parapetní kryt, provedený jako laťkový plůtek s masivní vrchní deskou. Pro výtvarný koutek byl prostor mezi dvěma tělesy ústředního topení využit jako další úložný prostor.

Prezentovaný návrh je proveden v kombinaci světle medového dubového dřeva a tmavohnědé laminované desky s občasnou obměnou detailu v bílé barvě. Bílá barva se také objevuje na atypických stolech. Celý návrh příjemně doplňuje kvalitní přírodní Marmoleum v krémové barvě, stěny a strop zůstávají čistě bílé. Jak bylo investorem požadováno, design působí komplexně, profesionálně a možná až trochu dospěle, děti jsou na své předškolní prostředí patřičně hrdé.

 

S provozem tohoto webu nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našeho webu s jejich používáním souhlasíte.Rozumím Další informace

Design studio I Obchodní odděleníViVA schoolU pískovny 890/1, Praha 8 Kobylisy, 182 00e-mail: info@vivaschool.cz

© 2006 - 2020 ViVA school s.r.o.