Doupata s mlhovištěm

Úvod - Návrhy a realizace - Zahrady - Úpravy zahrad - Doupata s mlhovištěm

Pro umístění na zahradu školky i prvního stupně školy je určena velká prolézačka Doupata. Samostatné doupě je složeno z protilehlých oblouků jako dveří, které jsou spojeny fošnovou střechou. Fošny jsou složeny tak, aby bylo možné pohodlně vylézt na střechu a zároveň aby tvořily pocit krytu v prostoru pod střechou. Dvojnásobné doupě je ze dvou nestejně vysokých oblouků, které jsou propojeny do jednoho prostoru a v rovině střechy tvoří příjemný odpočinkový „dolík“.

Doupata jsou celá vyrobena z masivního tvrdého dřeva (dub nebo akát). Jsou umístěna na ocelových pozinkovaných patkách ve vrstvě drobného oblého štěrku, který tvoří bezpečnou dopadovou plochu při případném pádu z prolézačky.

Propojení dvou doupat dlážděnou plochou z pryžových dlaždic umožňuje nejen více zábavy a herního vyžití, ale v horkých dnech je možné spustit mlhovací trysku, skrytou uprostřed dlažby do spáry. Zábava dětí tak bude spojena i s důležitou prevencí proti slunečnímu úpalu.

 

Design studio I Obchodní odděleníViVA schoolU pískovny 890/1, Praha 8 Kobylisy, 182 00e-mail: info@vivaschool.cz

© 2006 - 2024 ViVA school s.r.o. I Vivaven.cz

Na těchto webových stránkách používáme cookies pro lepší použitelnost a analýzu návštěvnosti. Více informací o cookies a zpracování osobních údajů naleznete ZDE