ZŠ Jídelna

Úvod - Návrhy a realizace - ZŠ + SŠ - Ostatní - Jídelny - ZŠ Jídelna

Návrh je součástí projektu na vybavení celé školy. Objekt byl postaven v 50. letech 20. století, impulzem k novému vybavení celé školy byla přístavba dvou křídel vždy se dvěma učebnami, kabinety a hygienickým zázemím. Jídelna je ve sníženém přízemí a skládá se z několika propojených prostor, které jsou orientovány dovnitř dispozice. Prostor je poměrně tmavý.

Uspořádání nábytku, barevnost a dekorace na stěnách podtrhují členitost prostoru a vytváří několik propojených zákoutí. Hlavní prostor jídelny, kde je také výdejní pult a pohledové propojení do kuchyně, je akcentován výraznou fuchsiovou barvou obou protilehlých stěn, návazné části jsou uzavřeny velkou fototapetou s motivem, barevně přizpůsobeným celkovému barevnému schématu. Stoly jsou z masivního dřeva, subtilní jídelní židle jsou v hlavní části bílé, v ostatních částech se střídají bílé a žluté a jsou doplněny fuchsiovými divany.

Na podlahách se střídají dva odstíny zářivě žlutého PVC, strop je pokryt akustickými panely s vestavěným osvětlením. Prostor je členěn také mobilními květníky s živými květinami.

 

Design studio I Obchodní odděleníViVA schoolU pískovny 890/1, Praha 8 Kobylisy, 182 00e-mail: info@vivaschool.cz

© 2006 - 2024 ViVA school s.r.o. I Vivaven.cz

Na těchto webových stránkách používáme cookies pro lepší použitelnost a analýzu návštěvnosti. Více informací o cookies a zpracování osobních údajů naleznete ZDE